Question Имам някои въпроси относно тайния синтез на амфетамин сулфат

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Здравейте на всички, аз съм нов тук и съм начинаещ, така че имам няколко глупави въпроса, незнам дали някой някога ги е задавал, но както и да е, нека започнем !

По-добре ли е да имам ерленмайер и да загрявам на котлон, или колба с плоско дъно и да загрявам на водна баня? Мисля, че колбата с плоско дъно е по-добра, защото има по-голям контакт при нагряване от ерленмайеровата, правилно ли е?

Това е моята "конфигурация"
0IBA8uUNGW
Добър ли е такъв аспиратор?


Наистина ли ми трябва кондензатор и други неща? Ако нямам, добивът ми ще е по-малък, нали?


Благодаря за отговорите!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Трябва да използвате само водна баня, котлонът ще развали реакцията и колбата ви.
Наистина ли мислите, че я използваме само за забавление?
Ще изгубите разтворител, реакцията ви ще изгори и може да се отровите от изпаренията на разтворителя
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Добре, защото видях синтез на човек, който използвал плоча, за да синтезира сулфатен амфетамин

Не, не мисля, че е така, питам, защото чух, че не е наистина необходимо

Наистина не разбирам кога имате предвид "загубено разтворимо вещество", загубено разтворимо вещество чрез нагряване без кондензатор? (а за парите имам аспиратор)

Ако искате, мога да публикувам синтеза на сулфат амф, който имам? Може би ще разберете по-добре въпросите ми.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Можете да направите каквото искате, но съм сигурен, че нашият метод е по-добър и работи добре. Казвам ви го, за да ви помогна за добрия добив и успеха. Можете да използвате тиган с вода като водна баня.
Точно така, рефлуксният кондензатор събира парите на разтворителя и ги кондензира обратно в реакционната смес.
Това зависи от вас.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Да, добрите неща са по-добри за крайния продукт

да, така че ако се губят пари от разтворителя, продуктът ще бъде по-малко чист и с по-малък добив, така ли е?

Да, в момента имам линк със синтеза : https://www.coursehero.com/file/21677042/Amphetamine-Synthesis-Very-Easy-with-photos/

(добивът е приблизително 70 %)
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
Здравейте. правил съм го по този начин два пъти, първият път мина добре, а вторият беше катастрофа. трябва да използвате фолио с подходяща дебелина и размер и някакъв кондензатор (аз използвах фуния с голямо кубче лед) Ако ще го правите, препоръчвам да започнете реакцията навън, а след бурната фаза да я върнете вътре или да имате под ръка консумативи за сода и разливане. Не успях да достигна до 70 % и не беше чисто високо ниво! Правилното оборудване обаче е много по-пълноценно!
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Здравей, човече, какво имаш предвид под катастрофа? За фолиото мога да си купя стърготини от фолио, не? Добре за кондензатора (не е много скъп) ще го купя, когато имам малко пари ахах

Хъм, добре, значи трябва да си купя котлон, такъв котлон работи? За да започна, имам предвид
ZuFYSOqsbk


А когато имаш предвид насилствената фаза, имаш предвид алуминиевата амалгама с живачен нитрат и т.н.?
 
Last edited:

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
За по-чист продукт ви е необходимо поне много добро промиване с ацетон, а/б пречистване, дестилация или нещо друго е идеално. аз например отивам на утаяване с л-винена киселина, превръщам тартарата в основа отново и утаявам със сярна, излиза супер чисто.

Той има предвид, че при добавянето на p2np разтвора към готовата амалгама се генерира голямо количество топлина, както и термично разширение, което може да излезе от кондензатора ти и навсякъде по пода/в пространството. ако алуминият е твърде фин, реакцията е твърде бурна. погледни темата на Патън за изолирането на d-амфетамин, има част със ситеза по този път, добре е да се проследи.Той предлага алуминий, смлян от кафемелачка, с малки лентички, дори с 10 г рискуваш да се получи вулкан, ако фолиото е прекалено тънко и късо. но ще видиш, готов съм да се обзаложа, че повече от половината хора, които правят този синтез, са имали бягства от реакции поне веднъж.
Този котлон е добър, не е идеален, но работи, аз също имам такъв, трябва да го съчетаете с термометър, за да си нагласите правилно водната баня. но този ситез с AlHg, който сте избрали, е осъществим и без него, просто пропуснете рефлукса след добавянето на p2np, оставете го да реагира и да се охлади напълно, пресейте и продължете оттам, 60% добив е възможен по този гарантиран начин.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Бих ви препоръчал да не го правите в кухнята си, ако възнамерявате някога отново да приготвите вкусна храна там.

Осигурете си работна маса, по-подходящи стъклени съдове и други източници на нагряване, различни от котлона ви.

Кухнята изглежда твърде добре, за да я съсипете с химическо замърсяване.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
а/б пречистване? аз съм начинаещ, така че наистина не знам съкращения като а/б , предполагам, че е киселинно-основен?

За моя синтез ще следвам основно пречистване с ацетон или IPA, но ако има най-просто и по-добро пречистване, не отказвам

Да, добре, разбирам, ще го правя в малката си градина, така че за алуминия, малък квадрат (1cm x 1cm) е добре, не прекалено фин?

Ще следвам вашите стъпки, благодаря за всичко !
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Да, прав си, кухнята ми е твърде скъпа, за да правя сулфат амф вътре !
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Определено :) Сега, тъй като сте част от нашата група - можем да ви помогнем да се сдобиете с бюджетна лаборатория с малък мащаб, за да не се налага да използвате кухнята си. Просто попитайте, щом сте готови и ако имате нужда от помощ
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
много неща могат да бъдат конструирани самостоятелно, ако разполагате с нисък бюджет, особено за тази реакция, при която не е необходимо външно нагряване.
Можете да замените съда за реакцията с 50-литров пластмасов барабан от местния магазин за хардуер. След това пробийте дупка в капака, за да прикрепите към него кондензатора си. Кондензаторът може също така лесно да се изгради от две тръби, едната с по-малък диаметър, за да се впише в другата, и да се влее охлаждаща вода между тези две тръби, за да кондензира парите.

Далеч от съвършенството, но е възможно, ако разполагате с малък бюджет
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
пластмасов барабан като този?
1bY87nTcZp
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Много ви благодаря, за вас колко струва една малка лаборатория ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
да, уверете се, че е hdpe или pp или нещо с висока химическа устойчивост
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Това зависи от това какво искате да произвеждате, а също и от личните ви изисквания към оборудването.

Макар че много неща могат да се импровизират, бих казал, че лесно можете да си набавите стартов комплект за някои синтези (в малък мащаб) от 1000 - 2500, където 2500 вече би било много.
Мястото, където може да стане по-скъпо, е ако искате да добавите към лабораторията си допълнителни настройки за пречистване (парна дестилация, ротавапс...).
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Как дестилацията с водна пара е скъпа, брюх, това е хладилен агент, адаптер, допълнителна колба и вода
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Да, подобен барабан е подходящ.
Дори и да кажа, че работи, моля, имайте предвид, че е далеч от съвършенството. добивите ще бъдат по-ниски, защото реагентите ви няма да се смесват толкова добре. в rbf, ако имате добра реакция, съдържанието на колбата ще се смесва от само себе си постоянно, ако имате добро кипене
 
Top