Question Как да направите метилоамин във вода

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Може ли някой да ме обучи как да направя метилоамин в течна вода от метиламин Hcl Cas 593-51-1
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
55
Points
28
просто го купете вече направен бра
 
View previous replies…

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Обикновено го правя. Но сега Китай са въвели забрана и на китайските производители очевидно не е позволено да го продават.
 

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Очевидно са го забранили преди 2 седмици
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Здравейте, вземете 1 мол метиламин (не метилоамин) хидрохлорид и го разтворете в минимално количество вода.
Бавно добавете там 1 mol воден разтвор на NaOH. [1 мол NaOH използвайте за приготвяне на концентриран 50% NaOH sln]
Обърнете внимание, че метиламинът е много летлив и отровен. [използвайте лични предпазни средства и вентилация]
 

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Здравейте, възможно ли е, ако можете да ми дадете и синтеза на метиламин в просто описание, а също така можете ли да ми кажете количествата на всяка съставка в грамове, което би било много полезно Благодаря ви, също така знаете ли някакви европейски доставчици на метиламин
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
2 части формалдехид + 1 част амониев хлорид. Виждал съм хора да го реагират по различни начини. Аз го рефлуксирам под вакуум в продължение на 4 часа, след което го дестилирам под вакуум, за да получа най-високо съотношение на монометиламониев хлорид в сравнение с ди- и триметиламониев кл. След това го почиствате от нереагиралия амониев хлорид с бутилов, етилов или метилов алкохол, който разтваря по-добре метилирането. И така, рефлукс, филтрирате горещо. Твърдите вещества се изхвърлят, след което се повтаря. До 4 пъти, след което се изплаква с хлороформ, който разтваря ди- и три-.
 

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Познавате ли европейски доставчици на Метиламин 40% воден
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Разгледайте раздела Реактиви и оборудване и потърсете.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Исках само да обърна внимание на хората, които търсят как да депройонират hcl до базичен метиламин, ако вашият прекурсор е сол ( hcl, сулфат, карбонат, фосфат и др.), можете да го направите ин-витро и да си спестите много усилия, разтворили допълнително време. Просто добавете 2 пъти по-голямо количество (в молове) от hcl и регулирайте ph на цялата смес.
 

white7proton

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 6, 2023
Messages
78
Reaction score
25
Points
18
Можете ли да обясните какво имате предвид, моля. Наистина би ми помогнало, ако можете просто да преминете през това с мен, моля.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Чудя се защо никога не съм виждал това. Както и да е. Метиламин HCL е известен също като метиламониев хлорид. Нека да разгледаме един мол от него;
Трябва да е CH³NH²HCL, а метиламинът е CH³NH²
CH³ метилова група, метан
NH² AN амин, аминогрупа
HCL водороден хлорид, киселина
Mol. Маса на CH³NH²; 31,058 g/mol
Mol.wt. на CH³NH²HCL; 67,52g/mol
67.52g-31.058g=36.452g
Мол.маса наHCL? 36,452g/mol.
Ако вземете един мол метиламин и добавите един мол HCL, ще получите mol. на метиламин hcl!
Сега нека го неутрализираме. Знаете ли, че един мол NaOH (натриев хидроксид) неутрализира един мол хлороводород? Това е вярно. Най-хубавото е, че HCL и NaOH са създадени един за друг. Na+ свързва Cl- и това е (NaCl) сол. H+ свързва OH- и прави (H²O) вода. 2 доброкачествени продукта от 2 разяждащи отровни продукта.
Същото е и при всички Hcls за всеки мол от какъвто и да е прекурсор (това е HCL) ви е необходим един мол NaOH, за да го неутрализирате до молекулата на основата
Така че добавяте моловете на прекурсора и моловете на метиламин HCL и добавяте толкова мола луга и това е всичко. Разбира се, трябва незабавно да дойдете в реакционния съд, защото метиламинът е газ
 
Top