Question Неуспешен синтез на 2b4mp

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Така че това е моят 4-ти път, когато синтезирам 2b4mp от 4 метилпропиофенон

Но този път не получих никакъв вид 2b4mp, вместо това получих това лепкаво вещество в буркан

Xpoba1rIzd



Сложих 150 ml 4 Метилпропиофенон в колбата, след това добавих 120 ml Hbr и след това бавно добавих 50% пероксид, докато спре да променя цвета си, след това добавих вода в колбата, но този път не кристализира 2b4mp? Защо е така? Какво направих погрешно, когато опитах същото нещо последните три пъти и то се кристализира? Какво да направя сега? Това нещо безполезно ли е сега? Трябва ли да го изхвърля или все още мога да направя 2b4mp с него?
 

Attachments

  • 3UlePpsF86.mp4
    7.5 MB · Views: 0

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,048
Points
93
Напишете подробно как сте го синтезирали. Оставете това, което сте получили, на хладно място под капак. Напишете реактивите и количеството на реактивите, които сте използвали.
 
View previous replies…

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Добре, така че ще се спра подробно

Имам пероксид 50%, така че когато за първи път синтезирам, намалявам водата до 36%.
Но когато направих втори и трети път синтез, забравих да го разредя до 36% и получих по-добри резултати, не знам как с пероксид 50%

И така, четвъртия път отново използвах пероксид 50%, но този път не се кристализира

Това е, което следвах ->

Добавих в колбата 150ml 4 метилпропиофенон, след което добавих 120ml Hbr 48%
И разбърках за 10 минути

След това взех 55мл пероксид 50% и добавих в капковата фуния и добавих бавно на капки, беше бяло, когато добавих пероксид стана червено оранжево, след това отново стана бяло, добавих докато спря да променя цвета си, използвах около 30-35мл пероксид и температурата беше между 40-50 предимно под 45 ( още нещо, термометърът ми не докосва течните неща, остава 2-3 инча над разтвора, тази температура ви казвам)

След като добавих пероксида, го разбърках за още 10 минути, след което добавих 370мл вода (нормална, добре, студена вода, не толкова охладена) след този етап винаги кристализира до някакъв вид бяло лепило, но този път не се получи, има нещо в лепилото, което е в течност, но е оранжево, така че оставих сместа настрана, минаха повече от 24 часа
 

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
И така, сега не знам дали да добавя още пероксид? Или един човек каза ке регулирам нивото на ph (не знам как да го направя)? И някой също ми каза, че кристализаторът не е необходим, мога да синтезирам и с течност, но отново не знам как да го направя, ще бъде страхотно, ако можете да ми помогнете
 

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Когато започна да печеля някакви пари, ще направя известно дарение като жест на благодарност за поддържането на този форум
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,048
Points
93
Не е необходимо да добавяте вода след пероксида. Сега оставете върху разбъркването това, което сте направили. Може би измерете рН, както е написано по-горе, за да решите дали е необходимо да добавите още един HBr
 

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
https:// bbgate.com/en-gb/threads/pr...ursor-for-mephedrone-two-different-ways.7042/

Добавих вода, защото е спомената в този синтез, и той работи последните 2 пъти, като след добавянето на вода той кристализира за 10 минути
 
View previous replies…

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,048
Points
93
Ако реакцията не е преминала, намалете концентрацията на водата. Трябва да се опитате да разбъркате по-дълго, може да добавите загряване до 30*С.
 

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Как да намаля водата от разтвора, защото вече е смесена в него, в разтвора има слоеве то, но не съм сигурен кой от тях трябва да премахна и как, и ако добавя нагряване, няма ли да изгори 2b4mp? Защото съм чувал, че ефектът на 2b4mp се увеличава при нагряване.
 

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Трябва ли да премахна целия горен слой ? Да оставя оранжевото клеево вещество в него
 

Attachments

  • 7UwF5kC16y.mp4
    7.5 MB · Views: 0

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Благодаря, човече, но аз вече добавих пероксид, трябва ли да премахна водата и след това да добавя още пероксид? И да разбърквам?
 

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Значи сега просто да включа бъркалката и да я оставя? За колко време? И какво ниво на ph ми е необходимо? Колко hbr трябва да добавя ? Трябва ли да включа и бъркалката с вода, защото тя вече е в нея, или трябва да се опитам да филтрирам водата? Съжалявам за твърде многото въпроси, господине, аз съм новак във всичко това
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
На първо място, сигурни ли сте, че сте използвали 4'-метилпропиофенон?
Има ясен видео урок. Просто повторете стъпка по стъпка.
 
View previous replies…

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Да, това беше 4 метилпропиофенон, направих 2b4mp 3 пъти със същия химикал, не знам какво съм направил погрешно този път

Следвах този метод

https:// bbgate.com/en-gb/threads/pr...ursor-for-mephedrone-two-different-ways.7042/
 

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Колко време трябва да го разбърквам след добавянето на пероксида? И това, което имам сега, безполезно ли е?? Трябва ли да го изхвърлям? Мисля, че може да се възстанови, но не знам как
 
View previous replies…

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Какво трябва да направя сега? Трябва ли да го изхвърля? Течността, която имам ? @$!$?
 

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
1mjlQgtzDB
 

ifeelsorry

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 27, 2024
Messages
49
Reaction score
4
Points
8
Това видео и стъпката, която следвах, са същите, но аз добавих вода след добавянето на пероксида и той го разбърка, докато течността се превърне в прах, и след това добави вода, така че следващия път колко време трябва да го разбърквам?
 
Top