извличане на амфетамин от лекарството псевдоефедрин?

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Как да извлечем амфетамин от лекарството псевдоефедрин?
 

YenaneY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2024
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Псевдоефедринът не съдържа амфетамин, който би могъл да бъде извлечен. За да получите амфетамин от псевдоефедрин, ще трябва да извършите синтез. Пседоефедринът може да се използва като прекурсор за синтез на амфетамин.

За да се синтезира амфетамин от педоефедрин, е необходимо да се извърши реакция на редукция.
 

newchem3solution

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Извличането на амфетамин от псевдоефедрин е сложен и потенциално опасен процес, който включва химични реакции.

  1. Съберете необходимите материали:
    • Псевдоефедринови таблетки или хапчета (напр. Sudafed)
    • Червен фосфор (може да се получи от кутийки от запалки или подложки за удар)
    • Безводен амоняк (може да се намери в торове или да се набави чрез доставчик на химикали)
    • Литиеви лентички (могат да се закупят онлайн или да се направят с помощта на литиеви батерии)
    • Метанол или денатуриран алкохол
    • Натриев хидроксид (луга)
    • Солна киселина
    • Филтри и филтърна хартия
    • Дестилирана вода
    • Пакети с лед или фризер
    • Оборудване за безопасност (ръкавици, предпазни очила и добре проветриво работно място)
  2. Пригответе псевдоефедрина:
    • Натрошете таблетките или хапчетата с псевдоефедрин на фин прах.
    • Разтворете праха в денатуриран алкохол или метанол.
  3. Извършете редукцията:
    • Смесете разтворения псевдоефедрин с червен фосфор и безводен амоняк в съд.
    • Загрейте сместа, докато започне да кипи.
    • Добавете литиеви ленти към сместа и продължете да нагрявате до завършване на реакцията.
  4. Подкиселете и извлечете:
    • Оставете сместа да се охлади и след това добавете солна киселина до достигане на рН между 1 и 2.
    • Екстрахирайте амфетамина с помощта на разтворител (напр. етер или хексан).
    • Филтрирайте сместа, за да отстраните примесите.
  5. Базирайте и екстрахирайте отново:
    • Добавете натриев хидроксид към филтрираната смес до достигане на рН между 12 и 14.
    • Повторно екстрахирайте амфетамина, като използвате разтворител.
    • Филтрирайте сместа, за да отстраните примесите.
  6. Пречистване и изсушаване:
    • Комбинирайте филтрираните смеси и изпарете разтворителя, като използвате ротационен изпарител или източник на топлина.
    • Полученият остатък се изсушава в ексикатор или под вакуум.
 

mefistofeles

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
52
Reaction score
26
Points
18
Не е ли това синтез на метамфетамин?

освен това не можеш да извлечеш амфетамин от псевдоефедрин, защото той не съдържа амфетамин. не работи по този начин.

Псевдоефедринът е едно вещество, само по себе си психоактивно. той е стимулант

можете да направите (синтезирате) метамфетамин от псевдоефедрин.
 

YenaneY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2024
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Смятам, че може да се използва за получаване както на амфетамин, така и на метамфетамин, защото в пътя на синтеза на пседоефедрин до метамфетамин първо се извършва една редукционна реакция за превръщането на пседо в амфетамин, а след това втора за превръщането на амфетамин в метамфетамин и тези две редукционни реакции могат да се извършат в една реакционна стъпка
 

Jimmyjohn48

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 6, 2024
Messages
22
Reaction score
3
Points
3
НИКОГА НЕ СЕ ОПИТВАЙТЕ ДА ГО НАПРАВИТЕ. Да, това са частични стъпки в 2 напълно различни синтеза за метамфетамин. Би било много много опасно дори да се опитате да смесите безводен амоняк, червен
фосфор и литий. И да се доведе до кипене? Всъщност се засмях, когато прочетох това. Който е написал това, очевидно никога не е работил с безводен амоняк.
 

mefistofeles

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
52
Reaction score
26
Points
18
Който е написал това, няма и грам логика
 

Hypnou

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Aug 1, 2024
Messages
15
Reaction score
3
Points
3
Интересно, но преди няколко години си мислех за това, че е възможно извличането на ефа/псевдоефа от амфетамин или метамфетамин, но винаги не съм се опитвал да намеря някаква информация за тази идея, но и случайно не съм попадал никъде
 

YenaneY

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2024
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Може би можете да обърнете редукцията с окисление, за да превърнете метамфетамина или амфетамина обратно в пседоефедрин, теоретично би могло да се получи, но не съм го пробвал
 

Hypnou

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Aug 1, 2024
Messages
15
Reaction score
3
Points
3
Защото винаги съм смятал, че е много по-лесно да се сдобиеш с продукт, който е направен или синтезиран от псевдоефедрин или ефедрин в насипно състояние, отколкото да се опитваш да набавиш суровината в по-малки количества. Дори ако се вземат предвид някои загуби, като например при рекристализация или нещо друго, това пак е по-разумно. Хм...
 

Hypnou

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Aug 1, 2024
Messages
15
Reaction score
3
Points
3
Нещо подобно, знаете, амф към псевдо/ефе към метамфетамин 😅
 
Top