Ерготамин в течна култура

Ergot

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Здравейте на всички,

Наскоро учих и научих за Claviceps Paspali, щам на Claviceps, който произвежда сравнително високи добиви на ерготамин.
Сега си мечтая за възможността да открия такъв щам в природата и бих искал да знам мнението ви доколко би било жизнеспособно да отгледам такъв щам в моята скромна биолаборатория.
Има някаква информация за отглеждането на claviceps в erowid и тя изглежда доста пълна. Мрежата обаче ме оставя доста тъмен относно опита, който други колеги мечтатели може да са имали.
Често срещам споменаването на Paspali (Stevens and Hall), това специфично отглеждан или култивиран подвид с високо съдържание на ерготамин ли е?

В съня си щях да отида да намеря някои проби на полето, да ги прехвърля при стерилни условия върху агарови плочки и в зависимост от това как се развиват по-късно в някакви буркани с широко гърло или евентуално
импровизиран биореактор за размножаване на течни култури.

Някой, който желае да сподели информация или мисли?

Благодаря! :)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
C. purpurea може да се купи в etsy на прилична цена, но само малък брой заразени семена, въпреки това достатъчни за създаване на няколко култури.
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
165
Reaction score
160
Points
43
Проверете форума на thevespiary в него има няколко големи теми за отглеждане на ерго
 
Top