Question Има ли ЛСД някакви лоши психически/физически странични ефекти?

Grandthumb123

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 23, 2022
Messages
36
Reaction score
38
Points
18
Винаги съм чел за хора, които имат трипове с ЛСД, благодарение на които се отървават от зависимости или се излекуват от депресията си. Това ме караше да мисля, че наркотикът е напълно подходящ, но бих искал да чуя от някой, който е правил LSD, и да ми разкаже какво е неговото действие и какво е почувствал?
 

drZarah

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
В отговор на въпроса ви в заглавието, доколкото ни е известно, систематичните прегледи и мета-анализите показват, че LSD не вреди на човешкото здраве. Проучванията, които посочват обратното, обикновено имат лошо разработен експериментален дизайн (а често изследователите, участващи в тях, са склонни да потвърждават своите пристрастия). На втория въпрос, от друга страна, единственият автентичен отговор се отнася до идиосинкратичните преживявания на всеки един.
 

LurkingInSight

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 2, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Психеделиците имат огромен спектър от ефекти, няма да съвпадне напълно с преживяването на друг човек. Препоръчвам ви да разгледате този уебсайт за известно време:

По отношение на избавянето от зависимостта мога да потвърдя това, в продължение на 3 часа не искам никотин, това е доста освобождаващо. Представям си, че за хората с по-силна воля от мен, те носят това усещане и никога не се отказват от него.
Излекуване от депресия, от моя гледна точка депресията е това, че си заседнал в коловоза на негативното мислене, а психеделиците те изваждат от този начин на мислене и те хвърлят в нещо лудо за малко, а след това все още си същият ти, същите проблеми и може би дори същите чувства, но ще имаш този спомен за различно мислене, емоции и гледна точка за всичко и това променя начина ти на мислене, защото не можеш да отречеш, че си мислил различно и си се чувствал много истински.
Това е истинската терапевтична полза за ЛСД и психеделиците. Те ви позволяват да видите нещата по нов начин. Ако имате нещо много силно като психично заболяване, злоупотреба и травма, много негативни преживявания или уроци от детството, които ръководят вземането на решения в живота ви и в крайна сметка водят до неуспешен и нещастен живот; тогава наличието на нещо, което ви позволява да видите нещата по различен начин, може би не правилно или постоянно, просто по различен начин за известно време, кара хората да предприемат пътуване към самоанализ и в крайна сметка към подобрение.
Ние сме най-лошите си критици и сме най-лоши в това отношение.
Що се отнася до собствения ми опит.
Промени се начинът, по който усещах сетивните си възприятия, промени се и това какви храни харесвам, естествените храни станаха предпочитан вариант, но произведената храна може да бъде хубава, ако е направена правилно или с много захар/мазнини. Визуални неща в този свят, които са направени от човека и не отразяват естествените правила за това как трябва да изглеждат нещата (не съм съвсем сигурен какво имам предвид под това, но в по-голямата си част е очевидно, когато човек е направил нещо и очевидността му бледнее в сравнение с красотата на природата). Нещата се усещаха невероятно, звуците сякаш бяха по-далеч, но ги чувах по-ясно. Чувствата се съгласуваха с другите сетива, като че ли се усещат по свой начин. Не е синестезия, мисля, че по-скоро танцувам как движението се свързва със звуците, които чувате.
Времето стана невъзможно за реално следене, усещането ви за него е прецакано, ако вземете твърде много, няма да можете да го следите, ако не сте взели достатъчно, за да загубите този контрол над мислите, тогава ще можете да разберете колко време е минало, това ще е по-трудно.
Рекурсивни мисли, това са мисли, които се въртят отново и отново. Това може да бъде невероятно, ако имате дълбоко лична саморефлексия и трансформиращо осъзнаване за себе си, което всеки път ви носи еуфория, но може да бъде и ад, ако имате травматична мисъл за нещо ужасно в живота си и сте заседнали в цикъла за дълго време. (Някои хора обаче съобщават, че след това се чувстват по-добре по отношение на нещата, които предизвикват отрицателни емоции)
Получих спазми по цялото си тяло, чувствах се блестящо.

Бих и не бих препоръчал да ги приемате, ако имате психично заболяване, което включва халюцинации или заблуди. Това ще влоши състоянието ви, може да направи новите неща тригери и да увеличи честотата им. Ако в семейството ви има история на психично заболяване и чувствате, че може просто да го имате и във вас, просто не го правете.
При това психеделиците ми помогнаха да видя и най-големия си проблем със себе си, а той беше по отношение на налудничавите мисли и това, че дори не знаех, че ги имам.

Моето честно мнение е, че единствените хора, които действително биха имали истинска полза от приемането на ЛСД и други психеделици, са много зле приспособени хора. Момчета, които от малки са били насилници, жени, които са били изнасилвани, хора, които топят съзнанието си в химикали, защото не могат да понесат собствените си мисли - всички тези хора се нуждаят от момент, в който да се откъснат от нормалния живот, да помислят за други неща, за които никога не са мислили.
Нормалните, редовно адаптирани хора, които са преживели нужната доза травми, не се нуждаят от тях, тъй като в живота си са имали много преживявания, които са ги принудили да преоценят начина, по който мислят за света, по честен начин. Ще разберете дали вашият път в този свят е функционален, или не, защото постоянно ще подобрявате неуспехите си, а няма да се влошавате.
Все още можете да получите положителни психически промени от тях, ако сте добре адаптиран човек, но дали имате нужда от тях, или животът би ви дал същия урок по по-малко интензивен начин, защото сте естествено възприемчиви към нови начини на мислене.

Съжалявам за стената си от спам, аз, както и всички подобни на евангелисти дългокоси хипита, които пробутват на света психеделиците, мога да говоря много за нашите преживявания и няма да научите много, но наистина мисля, че те имат ползи, това не е чудодейно лекарство, но за някои неща е по-добро от всяко друго средство, което имаме в арсенала си в момента.
 
Top