DCM или толуол за 4-mmc

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
47
Points
18
Бих искал да знам дали е възможно толуол от Amazon, който се доставя в галони по 25 л, да е 1. безопасен за поръчка ?
И 2. Възможно ли е да се използва той вместо DCM за екстракцията?

Ако не, възможно ли е да произвеждам DCM сам като нооб?
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
99
Reaction score
66
Points
18
Напълно да, по времето, когато го синтезирах, слагах малко ксилол в dcm, за да направя точката му на кипене малко по-висока, като всеки път добивът беше успешен - 70-80%.

Бих ви посъветвал да си набавите малко триетиламин за киселинния винженер и да използвате толуол като единствен разтворител, не го нагрявайте прекалено, само ...
 
View previous replies…

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
47
Points
18
Благодаря
Така че моите съставки ще бъдат:

2B4M - 100 g
DCM - 300 ml (толуол)
40% разтвор на метиламин - 200 ml
Солна киселина - 50 ml
Сух ацетон - 200 ml

Правилно ли разбирам това?

Значи ще трябва да купя 2b4m и метиламина тук.
Другите неща мога да си набавя легално.

С нетърпение очаквам да започна синтеза!
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
Прав сте, триетиламинът увеличава добре добива, важно е да не се взема в пълно количество, най-добре е да се вземе метиламин 4 мола на мол 2б4м, толуенът и подобни вещества са оптимални разтворители при температура 60-65 градуса, нуклеофилното заместване се извършва за 2,5 часа. Дихлорметанът не е най-добрият разтворител; при него се образуват повече странични продукти и примеси. Важно е също така концентрацията на 2b4m и готовия аминокетон в разтворителите да е възможно най-ниска, това ще намали вероятността от странични реакции, а нуклеофилът трябва да се поддържа в максимална концентрация в разтвора.
 
View previous replies…

Wendy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Предполагам, че бутиловият амин би могъл да работи, тъй като дълговерижните първични амини са по-малко реактивни, отколкото в този случай MeNH2 като нуклеофил, не? или в крайния продукт ще се получи смес с N-метил и N-бутил алкилни групи?

Триетиламинът е идеален, както виждам, поради стерични пречки, но не е на разположение за мен.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
Бутиламинът определено е лоша идея.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
124
Reaction score
55
Points
28
2,5 часа в 60c толуол ? И в кой момент се добавя NMP (както е показано в пълния видео урок в бензол)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Натриевият бисулфит също е добър вариант за отстраняване на HBr. Излишъкът от метиламин също реагира с киселината.
 

Wendy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
@G.Patton
Патрон

Какво мислите за предложенията, написани по-горе?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Толуенът вече е бил споменат в темата, посветена на синтеза на 4-ммс. Той също така може да се използва.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
959
Points
113
Deals
1
Можем ли да получим подреден списък на предпочитаните разтворители? Разполагам с етилов ацетат, но не съм му голям фен. Не можах да намеря DCM по легални канали, което ми се стори странно, защото мога да намеря малко по-зловещи неща легално. Мога да си поръчам толуол, но просто бих искал да знам какви са възможностите ми.
Как триетиламинът увеличава добива? Отбелязах, че той е средство за извличане на киселини. Каква киселина изчистваме?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
HBr след реакция на нуклеофилно заместване с метиламин. Прочетете коментара ми по-горе.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Ако е необходимо, малко натриев или калиев хидроксид може да замени триетиламина.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,402
Solutions
4
Reaction score
959
Points
113
Deals
1
Значи под изчистване имате предвид, че просто неутрализирате киселината? Не мисля, че това е в синтеза с използване на етилов ацетат, който сте публикували. След метиламина и рефлукса ще добавя капково (6 mol? 3 mol) разтвор на NaOH За ph какво?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
72
Points
28
Deals
8
Честно казано, туленът има само един плюс - добър разтворител за 1-ви синтез, можете да се научите по-бързо според мен. След това, когато придобиете известни познания за процеса, можете да преминете към други разтворители и да видите колко лесно е това

ако това е първият ви път, мисля, че е наистина добра идея. Започнах по този начин (не бях наясно, че е много трудно и много лошо), но научих много бързо.
 
Top