Question Най-добрият начин за изучаване на химия.

justonr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Здравейте, просто се чудех какъв е най-добрият начин да науча необходимата химия за провеждане на различни синтези и какво оборудване е необходимо за изучаване на химия на практическо ниво, сякаш търся ново хоби вместо математически изследвания . Много благодаря Рон
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
442
Reaction score
679
Points
93
С какъв вид химия искате да се занимавате?
Възможно е да се оборудва лаборатория в гаража с най-прости инструменти, като магнитна бъркалка, колба, аспиратор.
 

justonr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
мислене за органичната химия. Много благодаря на Рон
 

maloo

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 5, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Вземете в ръцете си тотален синтез 2. Ако сте нови във всичко, би трябвало да се загубите след около първата глава с жаргона и темпото. Всеки път, когато видите нова дума или понятие, което не разбирате и за което не сте чували преди. Потърсете я, прочетете за нея. Какви са имената на екипировката и каква е нейната функция. Различни методи, как се прави A/B екстракт например. Какво се опитвате да постигнете. Как този метод постига това. Това е добър начин да започнете да разбирате и да осмисляте нещата. След това може би изберете синтезатор, който бихте искали да опитате. Прочетете за него. Потърсете всички неща, които не знаете (отново). Прочетете теми за хора, които го опитват. Гледайте видеоклип с реакцията. След това може би го опитайте.
 

gumarabic

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
28
Reaction score
12
Points
3
Запознайте се с принципите, като например: Електроотрицателност, функционални групи и тяхната електроотрицателност, термодинамика, стехиометрия, разположение на електроните и как това създава класове елементи, различни видове връзки (йонна, метална, ковалентна), равновесни реакции, състояния на окисление, въглеродни съединения (как се рисуват и номенклатура)

Мога да направя този списък по-дълъг и по-дълъг, има много малки теми, които трябва да се научат по химия Най-добрият съвет е да вземете учебник за гимназията или този, който аз четях, беше "Органична химия" от Franicis A. Carey/Robert M. Guiliano
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
63
Points
18
Преминаване от 0 към 0+1

Имам нулев опит в областта на химията. Просто един ден се подразних, че ми дават карта, за да си купя Zyrtec. Причината, разбира се, е, че хората използват ефедрин, за да правят метамфетамин.(Между другото, ето как) В този конкретен ден това наистина ме вбеси. Защо трябва да ми се създават неудобства, защото някой, когото дори не познавам, прави метамфетамин? Това са някакви глупости от доклада на малцинството, майната му, невинен до доказване на противното, майкопродавци. Ако се замислите, това не е по-различно от KYC, за да може правителството да проследява как харчите BTC........... О, чакай, за какво говорих?

Както и да е, на път за вкъщи си помислих: "Ще направя малко метамфетамин". Никога преди не съм мислил да го правя, но те ми вкараха тази идея в главата.

Оттогава това се превърна в готино тайно хоби за мен (не се опитвам да го превърна в бизнес). Проверих множество ресурси и информацията е налице, научих как да правя shake & bake (една тенджера) за един ден... без да паля огън! Въпреки това BBGate е единственото място, което открих и което ме кара да се чувствам достатъчно уверена, за да сляза от бордюра. В този форум можеш да навлезеш толкова плитко или толкова дълбоко, колкото искаш в познанията си.

Всичко, от което се нуждаете, е тук!

Публикуват рецептите, оборудването и реагентите, от които се нуждаете. След това правят видеоклип, за да ви покажат как се прави стъпка по стъпка. Ако имате въпроси, някой ще ви отговори и можете да се доверите на отговора, защото той е проверен от група експерти (въпреки че те често не са съгласни с "правилния" отговор).

Не разполагате с реактиви или оборудване? Те ще ви покажат как да ги направите или ще ги купите, ако предпочитате.

Единственото нещо, което BBGate не предоставя, е инициативата и упоритостта. Но пък ще намерите насърчение!

Започнете с тези прости рецепти и попитайте какво не знаете. Но, опитайте се първо да потърсите във форума, защото открих, че ако имам въпрос, някой друг вероятно вече го е задал.
 

Kai

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 7, 2021
Messages
26
Reaction score
22
Points
3
можеш да се учиш от онлайн аз работя с димящ азотен астин в стъклени буркани и не знам никакви глупости лмао, спазвай стриктните правила, ако искаш да научиш прости химични науки форумите за лудост са адски полезни за това
 

justonr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Благодаря ви за всички страхотни съвети
 

justonr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Също така, ако някой има нужда от днп, имам нещо като 50 кг свободни.
 
Top