Question Въпрос за екстракция на AB

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Следвах указанията в AB Extraction и стигнах до крайния продукт. Не съм сигурен дали това, което имам, е правилно, тъй като то не прилича на крайния резултат под формата на прах, както е показано на снимките. Вместо това имам тази лепкава паста, която в момента чакам да изсъхне. Някой знае ли дали това е нормално? Вече го измих с ацетон.
 

Attachments

  • 5zQhS0fgKc.jpeg
    5zQhS0fgKc.jpeg
    2.8 MB · Views: 256

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Здравейте, на първо място го направете сухо. Изглежда като мокър амфетамин. Това е всичко.
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Благодаря за бързия отговор, Патън. Направих още една партида и като добавих сярна киселина, след като разтворът спря да кипи, получих този слоест разтвор, той изглежда различно от горната партида. Спазих съотношението 1:1 на ацетон и сярна киселина. Знаете ли какво е това? Отгоре е прозрачен, после червен в средата и оранжев отдолу.
 

Attachments

  • EnmV32wM1L.jpeg
    EnmV32wM1L.jpeg
    3.2 MB · Views: 131
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Можете да решите този проблем с добавянето на Naoh aq, sol. , екстракция и повторно утаяване (ще имате загуби)
добавете киселина на капки и разбъркайте
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Благодаря, ще опитам да го направя. Каква концентрация на сярна киселина използвате? В момента използвам промишлен клас 99,8%, така че вероятно няма да мога да използвам съотношение 1:1 с ацетона, за да предотвратя това да се случи отново.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Нямам представа, винаги над 95 във всеки случай. в малък мащаб не можете да бъдете много агресивни с добавянето, може да се размине само с няколко допълнителни капки, разтваряйки разтвора. с повече ацетон към киселина 1:20 например можете по-добре да контролирате добавянето. и дайте време да се разбърка добре, преди да добавите отново.
Обичам да изсмуквам около една капка киселина в пипета и да изсмуквам върху нея малко свободен разтвор, ако стане бистра, отчитам ph, ако все пак стане мътна, знам, че мога да добавя още.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
>Добавих сярна киселина, след като разтворът спря да кипи
Кой разтвор имате предвид? Обяснете подробно, моля.
 
View previous replies…

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Благодаря на Патън, ще опитам да го направя. Каква концентрация на сярна киселина използвате? В момента използвам промишлен клас 99,8%, така че вероятно няма да мога да използвам съотношение 1:1 с ацетона, за да предотвратя това да се случи отново.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
1:1 Подходящо за 99% сярна киселина: ацетон, обърнете внимание на рН и температурата. Трябва да се избягват високи температури.
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Виждам, ще опитам да използвам ледена баня, докато бавно добавям сярна киселина при следващата партида. Благодаря за прозрението. Знаете ли дали прекиселената смес може да се възстанови? Изглежда, че методът с NaOH не дава никакъв обещаващ резултат.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Можете да се опитате да го извлечете обратно възможно най-скоро чрез NaOH. Ще загубите част от амфетамина.
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Сместа от свободна основа амф + ацетон, след добавяне на сярна киселина има реакция, подобна на кипене, при която се образува сол и започват да се образуват мехурчета пяна.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Трябва да добавите киселината възможно най-бавно и да проверите рН на амфетаминовата смес, необходимо ви е рН 5,5-7. Не по-малко. Вероятно сте добавили много киселина и твърде бързо и сте изгорили (преокислили) свободната база на амфетамина.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
много по-безопасно е да добавите 1 mL конц. H2SO4 към 25-30 mL ацетон и внимателно/бавно да капнете това с разбъркване към вашия разтвор на свободна основа (част от който може да се държи в друг съд, за да се добави в случай, че капнете твърде много киселина)
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
да 1:5 със "сух" ацетон или IPA и запазете 50% от основата, в случай че ви потрябва при прекаленото й подкиселяване... (никога не съм го правил лично, но по пътя, ей...) и разбърквайте 5 минути преди да проверите pH, защото отнема малко време да се случи
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
изказването ти вече мирише на успех... почти ме възбужда (просто добавяй киселината капка по капка с цялото търпение, което има любовта ти към химията)
 

sorena2316

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 22, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, правилното количество е 1,10, т.е. трябва да е десет пъти повече от сярната киселина, за да не е червен цветът. Най-лесният начин за използване на 37% солна киселина
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Трябва да използвате HCl газ, за да получите сух амфетамин HCl, 37% ще доведе само до бъркотия
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Добре, моя грешка тогава... когато започнах (преди доста повече от десетилетие, когато бях студент по биохимия), ми дадоха да разбера, че хидрохлоридът на това специфично съединение в никакъв случай не си струва да се разочаровам, опитвайки се да го направя. Наясно съм, че за нашите общи амини хидрохлоридът е първото нещо, което трябва да се опита (поне когато се извършват препаративни изследвания на нови материали).
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Прав сте, че солта HCl не си струва в посочения сценарий, но вие отговорихте на мой коментар, в който само поясних, че не можете да използвате воден HCl, защото ще се получи каша, и вместо това трябва да използвате HCl газ за хидрохлорид. За амфетамина сулфатната сол и специфичните фосфатни соли са много по-добри, но целта ми точно тук беше само да коригирам погрешната информация, която момчето разпространява.
 

Cardboard1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
1
Благодаря за съвета, момчета, ще експериментирам с различни съотношения и ще видя кое работи най-добре. Не можах обаче да намеря във форума отношение към това как мога да изсуша мокрите амфетамини. Мисля да поставя мокрите амфетамини в затворен контейнер, отделен с MgSO4. Това би ли свършило работа? Опитах се да ги изсуша за една нощ в стаята, но те все още изглеждат мокри.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
това, което описвате, е десикатор... като се има предвид, че MgSO4 е безводен, той ще работи (ако водата е това, от което трябва да се отървете)
 
Top