4.2.1. 4 mmc sa zmenia na červené. Prečo?

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
Stojí za to zmerať teplotu topenia vašej vzorky 2b4m, mala by byť približne 74-77 stupňov. Mám podozrenie, že vo vašom 2b4m sú nečistoty
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
8
Points
3
Problém môže byť aj v DCM, ak tam jeho dodávateľ pridal alkohol. Mal som takmer rovnaký problém. Táto farba sa nedá vymyť acetónom ani etylacetátom. Pomáha len izopropylalkohol, ale s vysokými stratami
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
Dichlórmetán zvyčajne obsahuje etanol, je potrebný na stabilizáciu dichlórmetánu. Je nepravdepodobné, že 0,5 % etanolu ovplyvní reakciu natoľko, ale špinavý 2b4m ľahko ovplyvní. Možno sa v dichlórmetáne nenachádza nečistota etanolu na analýzu.
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
8
Points
3
Stabilizovaný DCM neovplyvní, ale ak dodávateľ pridá oveľa viac, môže to spôsobiť veľké problémy, ktoré som mal ja.
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
23
Reaction score
20
Points
3
Etanol nie je príčinou a problémov. Jeho metylanilín je vedľajší produkt zo špinavého prekurzora.
 

chudakrekt

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2024
Messages
4
Reaction score
5
Points
3
Pri okysľovaní by teplota nemala presiahnuť 30*C, ak je vyššia - umiestnite do vody
Používajte rýchlosť miešania 180-250
Na pridanie kyseliny použite izopropylalkohol Po dosiahnutí Ph 5-5,5 môžete štvrtinu kvapaliny odpariť a dať ju do mrazničky, čím preskočíte krok získania múky a okamžite získate kryštály :)
Vytvoril som viac ako 600 kg tejto látky, myslím, že napíšem návody pre toto fórum, v ktorých poviem o všetkých možných chybách začiatočníkov, ukážem všetky triky a možné varianty syntézy
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
8
Points
3
Lol, kovový miešač na proces okysľovania ? Znie to ako zlyhanie sivej farby na povrchu
 

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Joined
May 5, 2022
Messages
11
Reaction score
8
Points
3
Problém môže byť v lokálnom prekyslení.
Keď pridávate kyselinu príliš rýchlo, váš 4-MMC sa zmení na hovno.
Umiestnite kadičku na ľadový kúpeľ s magnetickým miešadlom a pod separačný lievik. Reakčná teplota by nemala byť vyššia ako 25-30 stupňov Celzia. Na 1000 g bromoketónu-4 použite približne 2-3 kvapky koncentrovanej kyseliny chlorovodíkovej za sekundu.
Červené sfarbenie môže byť aj z alkoholu v reakčnej hmote. Uistite sa, že váš DCM je čistý.
 

chudakrekt

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 16, 2024
Messages
4
Reaction score
5
Points
3
O rýchlosti pridávania je pravda, ale existujú metódy s veľmi rýchlym pohybom Môžete použiť aj kyselinu chlorovodíkovú IPA
 
Top